Ziemia ciechanowska – ziemia województwa mazowieckiego po włączeniu Księstwa Mazowieckiego do I Rzeczypospolitej w 1526 roku, wcześniej ziemia Księstwa Mazowieckiego. Stolicą ziemi był Ciechanów. Dzieliła się na 3 powiaty: ciechanowski, przasnyski i sąchocki. Posiadała starostwo grodowe w Ciechanowie, gdzie wybierała 2 posłów na sejm walny oraz deputata na Trybunał Główny Koronny.

NAZWISKOPARAFIAGNIAZDOHERB
BaczewskiPałukiBaczeLubicz
BagieńskiKrasnosielcBagienice Tryłoga
BagieńskiChorzeleBagienice: Filipki, Garstki, WielkieŚlepowron
BartnickiPrzasnyszBartnikiDołęga
BartołdZielonaBartołdy: Kramarze, Krupy, Maciejowe, Warchoły, WojciechoweGrzymała
BielińskiCiechanówBielinoJunosza
BieńkowskiSońskBieńki: Buczyce, Karkuty, Kęsice, Migdy, Przesgane, Strzegoty, Śmietanki, ŻarneŚlepowron, Łada
BobińskiStary PodośBobino: Chrzczony, Drogule, Grzybki, Jarnułty, Kicki, Miklasze, Wielkie, Zdziechy, BiernatyKościesza
Bogacki-WążBogateBogate: WężewoPrawdzic
BogdańskiKrzynowłoga WielkaBogdany: Chmielewo, Kokoszki, Kosmy, Maciejowicze, Targonie, Wdowiki, WielkiePrus I
BogusławskiRadzyminBogusławice: Wielkie, MałeJezierza
BońkowskiPłońskBońkiBrodzic
BorkowskiWęgraBorkowo: Abramy, Boxy, Brudki, Falenta, Foce, Gromki, Liski, Mroczki, Osinki, Pilichy, Skrody, Wielkie, PomściboryDoliwa
BorowyKrzynowłoga MałaBorowe: Chrzczony, Gryki, Komosy, PobodzanyZaremba
BorzuchowskiKrzynowłoga WielkaUlatowo Borzuchy
Bóbr-NiskiKrzynowłoga WielkaBobry: Niskie, Wielkie, Dąbrówka BobrówŚlepowron
BrockiPłońskBrody: Wielkie, MałeBrodzic
BrzozowskiDzierzgowoBrzozowo: Barak, Czary, Dąbrówka, Łęg, Maje, Nowe, Stare, Utraty, Wólka BrzozowskichStarża, Lubicz
BrzozowskiZielonaBrzozowo: Byki, Małe, StareGrzymała ?
BurkackiCiemniewkoBurkatyJastrzębiec, Odrowąż, Bończa
BystryKrzynowłoga MałaBystre: Andrzejki, Błotki, Chrzany, Kurzymy, Marki, Ślepowrony, WłodkiŚlepowron
ChełchowskiKarniewoChełchy: Chabdzyno, Iłowe, Jakusze, Klimki, Rutki, WiechnyLubicz
ChmieleńskiKrzynowłoga MałaChmieleń: Bogusze, Olbry (Olbrachy), Orzeszki, Sławki, Sobiechowięta, Strzyże, Wielki, Żyłki, GórneLeszczyc
ChodkowskiStary PodośChodkowo: Biernaty, Kuchny (Kuchary), Wielkie, Załogi, Ziemaki, WypychyKościesza, Jastrzębiec, Junosza
ChodupskiWęgrzynowoChodupkiKościesza
ChorzelskiChorzeleChorzele
ChoszczewskiDzierzgowoChoszczewkaJastrzębiec
ChrostowskiCzernice BoroweChrostowo: Brońki, Wielkie, ZalesieGrzymała, Lubicz
ChrościckiSońskChrościce: Łyczki, Magi, WielkieTrzaska
CichowskiDzierzgowoCichowoJunosza ?
CiecierskiPłońskCieciórki ŁazarzeŚlepowron
CiemniewskiCiemniewkoCiemniewo, CiemniewkoPrawdzic
CzaplickiKrzynowłoga WielkaCzaplice: Bąki, Czelustki, Dobki, Furmanki, Furmany, Golanki, Gołębie, Jaworowo, Kiewki, Klimonty, Koty, Kurki, Mazanki, Mikuły, Milotki, Miłki, Morgi, Oleszki, Piłaty, Pisarki, Rejki, Ślizie, Suczki, Wdowiki, Wielkie, Wypychy, Żale, KempyLubicz, Kownaty, Starża, Doliwa, Pobóg
CzarnockiNowe MiastoCzarnoty: Gosie, KossakiGodziemba
CzarzastyKrzynowłoga WielkaCzarzaste: Błotki, Chodupki, Inockie, Liwki, Prusy, Wielkie, ZabłotnePrus ?
CzempkowskiRadzyminCempkowoPrawdzic
CzernickiCzernice BoroweCzerniceJastrzębiec
ĆwiklińskiSarbiewoĆwiklino, ĆwiklinkoPrawdzic
DalanowskiPłońskDalanowo, DalanówekBończa
DamięckiSońskDamięty: Chrzczony, Grzywacze, Nawroty (Narwałty), Przasnki, ProstyPrus I, Dąbrowa
DembińskiPrzasnyszDembiny
DembyKrzynowłoga MałaDębe: Jałbrzyki, Kąski, WielkieŚlepowron
DługołęckiPałukiDługołęka: Gembale, Klimunty, Mirosze, Odmy, Oseski, WielkieGrzymała
DrążewskiSońskDrążewoGrabie
DrożdżyńskiPłońskDrożdżynoŚlepowron
DrzążdżewskiKrasnosielcDrzążdżewoŚlepowron
DuczymińskiDuczyminDuczymin: Kościelny, Nowa WieśRogala
DzielińskiCzernice BoroweDzielino
DzierzęskiKrzynowłoga WielkaDzierzęga: Bolesty, Brody, Brzęczki, Gródki, Nadbory, Obstrzyska, Żakowskie, DzierzążkaJastrzębiec ?
DzierzgowskiDzierzgowoDzierzgowo, DzierzgówekJastrzębiec
GadomskiKrzynowłoga WielkaGadomiec: Barany, Barany Małe seu Krzysztofięta, Białki, Chrzcany, Falki, Jebienki, Jędryki (Andrychy, Jędrzejki), Ninocięta, Peronie, Przedbory, Przybytki, Trojany, Wichnięta, Wyraki, Wyszki, Zagwizdy, Zawisze, Zawiszki, ZdrojkiRola
GardlińskiGruduskGardlino: Komonino, Racibory, Zalesie, Nowe, Budy GarlińskiePobóg
GarnowskiGołyminGarnowo: Skierdy, Kowalewskie, Stara Wieś
GąseckiSońskGąseczynoBoża Wola
GogolewskiGołyminGogole: Steczki, Wielkie, Dąbrowne, Trale, Marki, Sętki, Daniszewo, KandygiRola
GolanowskiPrzasnyszGolany
GołockiCiechanówGołotyKościesza
GołyńskiGołyminGołymino, Wola Gołyńska, Żabino GołyńskiePrawdzic
GoskKrzynowłoga MałaGoskiTrzaska
GostkowskiCiechanówGostkowoJunosza
GościmińskiNowe MiastoGościmino: Małe, Średnie, Wielkie, ZawadyGrabie
GoździewskiZielonaGoździeŚlepowron
GórskiWęgraGórkiBoża Wola
GrabowskiZielonaGrabowo: Jadamy seu Skrzeczki, Gaczki, Wielkie, Gęsie, Koty, TrojanyPobóg  ?
GrabowskiKrzynowłoga WielkaGrabowo: Rżańce, Padaki seu Panadaje, Wielkie, Kleszcze, Siwki, Zawady, Wykno, Skorupki, Bieniasze, PiotrowiętaPobóg
GrabowskiKrasnosielcGrabowo Tryłoga
GrąbczewskiNaruszewoGrąbczewo: Potery, GraniczeNałęcz
GrodzickiWęgraGrodziec
GrodzkiGrodziecGrodziecBelina
GrudowskiGruduskGruduskRogala
HumięckiŁysakowoHumięcino: Andrychy, Czechy, Chromice, Ciężkie, Falki, Górnice, Jamruzy, Klary, Koski, Marchwaty, Pawły, Pycie, Retki, Rychty, Sepiolaki, Stara Wieś, ZałęszczyznaJunosza
IdzikowskiKrólewoIdzikowiceŚlepowron
JabłonowskiCzernice BoroweJabłonowo: Dziury, DzierznoGrzymała
JanowskiŁysakowoJanowo GrabowoJastrzębiec
JaźwińskiZielonaJaźwinyGrzymała
Junosza-JaćwięskiStary PodośJaćwięskJunosza
JurzyńskiŁopacinJurzyno: Nadsonne, Ślasy, Drugie, JurzynekGrzymała, Junosza
KakowskiKrzynowłoga MałaKaki: Gęsie, Kormony, Mroczki, Nowiny, Wieśnianie, Witułdy, Xyty, ŻubłyKościesza
KamieńskiPałukiKamienice ŚlesiceGrzymała
KarniewskiLekowoKarniewo Lekowskie
KarwackiPrzasnyszKarwaczJastrzębiec
KawieckiKrzynowłoga MałaKawieczyno: Saxary, Serwatki, Stare, SylamyGozdawa
KickiDzierzgowoKitkiGozdawa
KierzkowskiZielonaŻbiki KierzkiJastrzębiec
KijewskiWęgraŻebry KijewiceŻebro
KlickiLekowoKlicePrus I
KlonowskiPałukiKlonowoGrzymała
KobylińskiPrzasnyszKobylak: Czarzaste, Konopki, Korysze, Petrusy (Piotrusze), Szczepanki, Włodki, WólkaŁodzia
KobylińskiPałukiKobylino: Gidejty, Kormany, Króle, Małe, WielkiePrus I
KobylińskiWęgrzynowoKobylino: Kmiece, Nadrzeczne, Szlacheckie, TrojanyPrus I
KołaczkowskiPałukiKołaczkowo
KołakowskiGruduskKołaki: Jaćwiężyno seu Wielkie, MałeKościesza
KołakowskiChorzeleKołaki BrzeskiKościesza
KołakowskiKoziczynekKołaki: Budzyno, Przedwojewięta, Mieczki, Jaśki, Jaźwiny, Pawłowięta, Smolechowizna, Olczuchy, Morgi, Janowięta, Kwasy, Starusze, Sójki, Jadamowięta, Daczki, Ptaki, Jadomowięta, Lesiska, WawrzeńcoweKościesza
KołozębskiPłońskKołoząbKościesza
KomorowskiSońskKomory: Dąbrowne, Błotne, Kaczory, ZabłotneOstoja
KonarzewskiGołyminKonarzewo: Rzeczki, Marcisze, Mierniki, Gołąbki, Skuze, Wielkie, Sławki, ŚwięchyJastrzębiec, Pobóg
KondrackiSchocinKondradziecOstoja
KoskowskiCzernice BoroweKoskowo DzierznoJunosza
KosmowskiSońskKosmy: Wielkie, PruszkiLis
Kostka-RostkowskiWęgraRostkowoDąbrowa
KotermańskiCiechanówKotermań
KownackiCzernice BoroweKownaty: Maciejewięta, Pawłowicze, Piczki, Rzepki WielkieKownaty
KozickiKoziczynekKoziczyno, KoziczynekLubicz
KozłowskiGruduskKozły
KoźlarzewskiNaruszewoKoźlarzewo
KoźniewskiSońskKoźniewo: Brochowskie, Dębniki, Średnie, Łyse (Łysaki), Małe, Wielkie, ŚlubowoOstoja
KrajewskiKrzynowłoga MałaKrajewo: Białki, Bogusze seu Pajki, Cepki, Darmopychy, Falki, Jarnułty, Kłódki, Marcinki, Mostowe, Piątki, Sławki, Tomki, Wielkie, Wierciochy, ZachyJasieńczyk ?, Trzaska ?
KrasińskiKrasneKrasneŚlepowron
KraszewskiKraszewoKraszewo, KraszewkoJastrzębiec
KrępskiPrzasnyszKrępa
KrobińskiCiechanówKrobinoJastrzębiec
KryskiKryskKryskPrawdzic
KucharskiKrólewoKucharyPrawdzic
KurzątkowskiPłońskKurzątki AwdańceAwdaniec
KurzątkowskiPłońskKurzątki BrodziceBrodzic
KwiatkowskiKrzynowłoga WielkaKwiatkowoJastrzębiec
LeszczyńskiPrzasnyszLeszno (Leszczno): Falki, Salonki, ZawadkiPrawdzic
LeśniewskiŁysakowoLeśniewo: Nadolne, Nagórne, Niziny, Wołowe
LipowskiKrzynowłoga WielkaLipowiecJastrzębiec
ŁagunaZielonaŁaguny: Piotrkowięta, Barańce, Łagunki,Grzymała
ŁagunaPałukiŁaguny PokojewoGrzymała
ŁanieckiKrzynowłoga MałaŁaniętaŚlepowron
ŁanieckiPałukiWola ŁanieckaPobóg
ŁazowyKrzynowłoga MałaŁazowe MalinowoLubicz
ŁączyńskiDzierzgowoŁączyno: Stare, NoweKościesza
ŁepkowskiKraszewoŁepki: Kryszpy, Janusze, Wielkie, MałeDąbrowa
ŁęckiPałukiŁękiŚlepowron
ŁojewskiKrzynowłoga MałaŁoje PisarczykiJasieńczyk
ŁopackiŁopacinŁopacinoLubicz
ŁośKarniewoŁoś: Łukowe, Wola, WronoweDąbrowa
ŁośKrzynowłoga MałaŁoś: Krzynowłoga Mała z przyl., Wólka ŁosiówDąbrowa
ŁuszczewskiNowe MiastoŁuszczewoGrabie ?
ŁyczkowskiSońskŁyczki PągostyKościesza, Trzaska
ŁysakowskiŁysakowoŁysakowoLubicz
ŁyszkowskiKrasneMossaki Łyszkowo
MajewskiDzierzgowoBrzozowo MajeStarykoń
MaruszewskiSońskMarusze: Wielkie, Małe, Borowe, Krzyże, PodburzneRogala
MchowieckiWęgraMchowo: MchówkoPobóg
MężeńskiCiemniewkoMężenino: Węglewice, KłoskiKościesza
MieszkowskiCiechanówMieszki: Barduny, Wielkie, Atle, Ruszki, Sokołowo, SadkiMora
MilewskiKrasne, Gołymin, Zielona, KarniewoMilewo: Brzegendy, Bylice, Stare Byki, Gawary, Leśne, Mrozowe, Nadolne, Nowa Wieś, Płaczki, Pogorzel, Ruszczyny, Skubiele, Szwejki, Tabuły, Wolmiry, Zabrody, Kulki, Bolesty, Janowiec, Dąbki, Rączki, Malonki, Wierzchonie, Wypychy, KorytkiŚlepowron, Jastrzębiec
MiłoszewskiCzernice BoroweMiłoszewiec: Kmiecy, Ostafieje, TokiKościesza
MnichowskiPłońskMnichowoŚlepowron
ModzelewskiNowe Miasto, KlukowoModzele: Bartłomieje, Wiktory, Raki, Kubice, Cichawy, Białokozy, Bielne, Żelazy, PisarkiBojcza
MorawskiKrzynowłoga MałaMorawy: Kalisze, Kącany, Śliwki, Wawry, Wielkie, Małe, Kowalki Dąbrowa
MorawskiCiemniewkoMorawy: Małe, Wielkie, Bachy, Kaffasy, Wicherki, Kopcie, Gąsiorki, Laski, Ziębły, Kmiece, Jadamki, Gryze, Czarnoty, TworkiDąbrowa
MossakowskiKrasneMossaki: Gać, Godacze, Iłówko, Łączka, Łyszkowo, Rukle, Skuczki, Stara Wieś, Trojany, XiężeJastrzębiec
NałęczPrzasnyszNałęczeNałęcz
NasierowskiCiemniewkoNasierowo: Dziurawieniec, Wielkie, Kanonicze, Dolne, GórneŚlepowron
NieborskiKoziczynekNieborzynoLubicz
NieborskiRadzikowoNieborzynoPrawdzic
NiecikowskiKraszewoNieciki SkarżynoŚlepowron
NiesiobędzkiZielonaNiesiobędy: Stara Wieś, Sroty, GorącaGrzymała ?
NiesłuchowskiSońskNiesłuchyNieczuja ?
NiestoimskiCiechanówNiestoymieŚlepowron
NiskiKrzynowłoga WielkaNiskie: Wielkie, BobryŚlepowron
NużewskiCiechanówNużewo
ObidzińskiPałukiObidzino: Górne, Suwały, Grzybki, Bańbugi, ŚwiecilichyDąbrowa
ObrębskiWęgraObrąb, Obrębiec
OględzkiPrzasnyszOględaŚlepowron
OjrzeńskiKraszewoOyrzeń: Mieczkotowy, Wojtkowa Wieś, Łabędy, Lipowiec, Trzpioły, Grabowiec, WielkiLubicz
OlszewskiWęgraOlszewiecLis
OrłowskiSońskOrłyLubicz
OsieckiNaruszewoOsieki: Wielkie, Czernie, Włoski, Panki, Wola, Rańcza, BegnoJastrzębiec
OssowskiPrzasnyszOssowiec: Ziemiański seu Szlachecki, KmiecyDołęga, Prus I
OstaszewskiSzyszkiOstaszewo: Włoski, Panki, Wola, Rańcza, Begno, Wielkie, CzernieOstoja
OstrowskiKrzynowłoga MałaOstrowe: Dyle, Kokacze, Przedbory, Kopcie, Stańczyki, ZbrochyKościesza
OżumieskiDzierzgowoOżumiechGozdawa
PajewskiPałukiPajewo: Wielkie, Cety, Rzyski, Króle, Szwelice, MałePrus I
PałuckiPałukiPałukiPrawdzic
PerzanowskiKrasnosielcPerzankiJastrzębiec
PęczkowskiZielonaPęczki: Kozłowo, SarnowoGrzymała
PienickiKrasnosielcPienice: Wola PienickaŚlepowron
PierzchałaWęgraPierzchały: Błażeje, Stara WieśPierzchała
PilitowskiPłońskPilitowoBrodzic
PłoskiJanowo, DuczyminPłoskie: Dzierżki, Jarki, Opiłki, Serwatki, Zajączki, Boxy, Stara Wieś, Święchy, Piotrkowięta, Alfonsy, SikorowiznaJasieńczyk
PoczernickiKryskPoczerninPrawdzic
PodoskiStary PodośPodośJunosza
PostruskiKryskPostruże: Wielkie, MałeBończa
PrzedwojewskiCiechanówPrzedwojewo: Jałowe, Sona, GoskiLubicz
PszczółkowskiGruduskPszczółki: Czubaki, Dziarnowo, Golanki, Górne (Stępne), Szerszenie, WiończykiSzeliga, Jastrzębiec
PurzyckiGruduskPurzyce: Trojany, Pomiany, Gajowe, Rozwory, Paduchy, Staśki, FiguryDoliwa
RadziejewskiPałukiRadzieje: Bedy, Wity
RadzimińskiCiechanów, LekowoRadzimino: Wielkie, Trzcianka, Kozdroje, WłostyLubicz
RapackiKrzynowłoga WielkaRapaty: Święchy, Sulimy, Górki, ZachyLubicz
RembielińskiKrzynowłoga WielkaRembielino, RembielinkoLubicz
RembowskiPałukiRembowo, RembówkoŚlepowron
RogowskiStary PodośRogowo
RomanKrzynowłoga MałaRomany: Fuszki, Górskie, Janowięta, Kosiorki, Misie, Panki, Powije, Przypowije, Rzytki, Wszebory, Zalesie, Zdzyski, ZłotokierzŚlepowron
RomanKrzynowłoga WielkaRomany: Borki, Janki, Karcze, Sędzieta, Skierki, Ślepowrony, Zajki, Reski, BórŚlepowron
RomanowskiKarniewoRomanowoBończa
RopelewskiCiechanówRopeleKownaty
RudzińskiKrzynowłoga MałaRudno: Adamowe, Czachy, Jeziorowe, Kmiece, Kosiły, Stradniki, BadziążkiPrus III
RuszczyńskiKrasneMilewo RuszczynyPrawdzic
RuszkowskiGołyminRuszkowoOstoja
RuzieckiKrasnosielcRuziecko
RycickiKrzynowłoga WielkaRyciceTrzaska
RykowskiJanowoRyki BorkowoDoliwa
RzeczkowskiCiechanówRzeczki: Rzymy, Wólki, Gąski, JaktoryBoża Wola
SarbiewskiSarbiewoSarbiewoPrawdzic
SąchockiSchocinSochocinRogala
SierakowskiPrzasnyszSierakowoPrawdzic
SkarboszewskiNaruszewoSkarboszewo
SkarzyńskiPłońsk, KraszewoSkarzyno: Bargosy, Buzyły, Cibory, Przeczki, Nieciki, Nadolnia, ParkozyBończa
SkierkowskiPrzasnyszSkierki
SkrobodzkiSońskSkrobodzino
SkwarskiNaruszewoSkwary: Troski, Dąbrowne, Jasionki, Falki, Jamrozy, BogutkiZaremba
SławogórskiChorzeleUlatowo SławogóraKościesza
SmoleńskiWęgraSmoleń: Brzęczki, Daćbogi, Dąbrowy, Trzcianka, Suwino, Florychy, Górskie, Jakusze, Lelitki, Michały, Oskobok, Piątki, Poluby, Ślizie, Tworki, WytrykuszeDoliwa
SmosarskiPałukiSmosarz: Pianki, Chruściele, DobkiTrzaska
SokołowskiGruduskSokołowo
SosnowskiPałukiSosnowoNałęcz
SpądowskiŁopacinSpądoszynoŚlepowron
StrubińskiPłońskStrubiny
StrusińskiSońskStrusino: Strusinko, Kłodniki, Dłuty, Choromany, KmieceSzeliga
StryjewskiŁysakowoStryjewo: Prośmiery, Stylągi, Rzemienie, WielkieWścieklica
SuwińskiWęgraSmoleń Suwino
SzczepankowskiKoziczynekSzczepanki: Nowiny, Stare, Piechy
SzczuckiKrasneSzczukiŚlepowron
SzczurzyńskiCiechanówSzczurzynoOstoja
SzemplińskiJanowoSzemplino: Czarne, Krzyżewo, WielkieŚlepowron
SzulmirskiKoziczynekSzulmierz: Wypychy, WielkiLubicz
SzumskiDzierzgowoSzumskJastrzębiec
SzwejkowskiSońskSzwejki: Wielkie, MałeTrzaska
SzymakowskiSarbiewoSzymakiPrawdzic
ŚlaskiZielona, Krasne, BogateŚlasy: Jarosławy, Leszcze, Żalne, Zgniłki, Umiemy, Nadolne, Bure, Kalinowo, Łozino, Wielodróż, Kieliszki, KozłowoGrzymała
ŚlepowrońskiPłońskŚlepowrony: Wielkie, MałeŚlepowron
ŚlesickiZielona, PałukiŚlesice: Kraski, Kamienice, Błonie, KieliszkiGrzymała
ŚlubowskiKrzynowłoga WielkaŚlubowoŚlepowron
ŚmiecińskiCiechanówŚmiecinoŚlepowron, Lis
ŚwięckiGołyminKonarzewo Święchy
TańskiDzierzgowoTańsk: Chorąże, Dobrogosty, Filipy, Gosie (Goszczyno), Grzymki, Jedwosze, Kęsochy, Kiernozy, Kurki, Pęcherze, Pobodze, Przedbory, Sekuły, Skoczki, Sosnówka, Umiotki, Wasiły, Wydrzywilk, Dzięcioły, GolankiNałęcz
TargońskiLekowoTargonieGrzymała
TrętowskiPałukiTrętowo: Pełzy, Wielkie, Jadamy, Mazany, Ślasy, DobrogostyGrzymała
TruszkowskiCiechanówTruszki
TrzcińskiCiechanówTrzcianka
TurowskiZielonaTurowo
UlatowskiChorzele, Krzynowłoga WielkaUlatowo: Adamy, Borzuchy, Dąbrówka, Janowięta, Międzylesie, Niwka, Stara Wieś, Zalesie, Zarośle, Ziemaki, Czerniaki, Gać, Pogorzel, Sławogóra, ŻyłyJastrzębiec
WasiłowskiDuczyminWasiły: Zygny, KrajewoŚlepowron
WęgierskiWęgraWęgra
WęgrzynowskiWęgrzynowoWęgrzynowoRogala
WichrowskiRadzyminWichrowo: Wielkie, MałePrawdzic
WielodroskiBogateŚlasy WielodróżGrzymała
WilkanowskiCzerwińsk nad WisłąWilkanowo Szczytno
WilkowskiPałukiWilkowo: Bagienice, ŚwierkiGrzymała
WilkowujskiCzerwińsk nad WisłąWilkowujeSenniki
WilksyńskiGruduskWiksyno
WiśniewskiGruduskWiśniewo DziarnowoSzeliga
WodyńskiSchocinWola WodyńskaKościesza
WolskiKoziczynekWola Wierzbowska
WróblewskiRadzyminWróblewoŚlepowron
WróblewskiPałukiWróblewo: Wielkie, Małe
WyszczelskiSońskWyszczeleRola
ZagajewskiNaruszewoZagajewo
ZakrzewskiŁysakowoZakrzewo: Wielkie, MałeKownaty
ZaleskiKrzynowłoga MałaZalesie JaszczołdyŚlepowron
ZaleskiCzernice BoroweChrostowo ZalesieKościesza
ZałogaCzernice BoroweZałogi: Cibory, Wyramy, JędrzejkiKościesza
ZałuskiPałukiZałuże: Patory, Żaczki, Niemierzęta, Jambrzyki, Olki, Wity, Abramowięta, Wieśniany, Skrzeki, Stanisławowięta, Kokoszki, Sembrzuchy, WielkieWścieklica, Kościsza
ZawadzkiStary PodośZawady PodosieJunosza
ZawadzkiGruduskZawadyRogala
ZberoskiWęgraZberoż: Ziemiański, KmiecyJastrzębiec
ZbrochKrzynowłoga MałaOstrowe ZbrochyJasieńczyk
ZembrzuskiCzernice BoroweZembrzus: Wielki, Mały, GdzewDoliwa
ZembrzuskiJanowoZembrzus: Mokrygrunt, RembowoOksza
ZielińskiZielonaZielona: Kościelna, Stosy, Łączka ZielińskichGrzymała
ŻaboklickiDzierzgowoŻaboklik: Biskupy, Marki, Węgły, WielkiGozdawa, Nałęcz
ŻarnowskiGruduskŻarnowoRogala
ŻbikowskiKrasneŻbiki: Antosy, Filipy, Gawronki, Karpięta, Janusze, Kierzki, Nowiny, Pańskie, Starki, WielkieGrzymała
ŻebrowskiCzernice BoroweŻebry: Idźki, Kordy, Marcisze, ŻołądkiŻebro
ŻelechowskiWierzbowoŻelechy
ŻmijewskiŻmijewoŻmijewo: Bagienki, Kuce, Sączki, Chmiele, Włosty, Gaje, Żaline, Zalesie, Nikły, Jurki, StrzezogiŚlepowron, Zagroba, Jastrzębiec
ŻochowskiKraszewoŻochy: Średnie, Szostaki, Wielkie, BodzięczynBrodzic